sobota, 17 czerwiec 2017 12:05

Zéńdzenié Lubòtników Kaszëbsczi Lëteraturë

Napisał
Oceń ten artykuł
(1 głos)

Przë wespółdzejanim z Mùzeùm Pismieniznë i Mùzyczi Kaszëbskò-Pòmòrsczi w Wejrowie i Szôłtëstwa Łubianiô rôczimë jak co rokù na zéńdzenié lëteratów, lëdowëch artistów i wszëtczich lubòtników naji rodny lëteraturë do mòjégò ògródka na Lëpińsczich Pùstkach (Łubianô), chtërné mdze tim razã w sobòtã 15 lëpińca 2017 ò 5 pò pôłnim.

Mòżesz przejachac chùtni. Jeżlë piszesz, mdzemë żdelë, że przeczëtôsz kąsk swòjich dokazów. Jeżlë nie zajimôsz sã pisanim, przeczëtôsz wëjimk dokazu Twòjégò ùlëdónégò kaszëbsczégò lëteracczégò dokazu. A jeżlë nie rozmiejesz czëtac pò kaszëbskù to mòżesz téż pòsłëchac snôżi kaszëbsczi lëteraturë. Króm ùsôdców lëteraturë fejn bë bëło, czejbë téż chcelë bëc z nama spiéwający pò kaszëbskù.

Jem gwësno, że pòtkô sã bëlné karno i chãtno wsłëchómë sã w kaszëbsczé słowò. Mùszisz le dac znac, że mdzesz! (Daj znać, że będziesz!)

Z pòzdrówkã – Fela Bôska-Bòrzëszkòwskô przë wespółdzejanim Szôłtëstwa Łubianô i Mùzeùm Pismieniznë i Mùzyczi Kaszëbskò-Pòmòrsczi w Wejrowie

 

Razem z Muzeum Piśmiennictwa i Muzyki Kaszubsko-Pomorskiej w Wejherowie i Sołectwem Łubiana serdecznie zapraszamy jak co roku na spotkanie literatów, artystów ludowych i wszystkich miłośników naszej kaszubskiej literatury do mojego ogródka na Lipińskich Pustkach w Łubianie, które odbędzie się w sobotę 15 lipca 2017 r. o godz. 17:00. Można przyjechać szybciej. Jeżeli piszesz, będzie nam miło, jeśli przeczytasz parę swoich utworów. Jeżeli nie zajmujesz się pisaniem, przeczytaj fragment swojego ulubionego kaszubskiego utworu literackiego. A jeśli nie potrafisz czytać po kaszubsku to możesz po prostu posłuchać pięknej kaszubskiej literatury. Oprócz piszących po kaszubsku, miło by było, aby chcieli być też z nami śpiewający po kaszubsku.

Mam nadzieję, że spotkając sie w takim gronie chętnie wsłuchamy się w kaszubskie słowo. Musisz tylko dać jak najszybciej znać,  że będziesz!

Z kaszubskim pozdrowieniem: Fela przy współpracy z Muzeum Piśmiennictwa i Muzyki Kaszubsko-Pomorskiej w Wejherowie i Sołectwem Łubiana.

Czytany 284 razy
Dodaj komentarz
REGULAMIN:
1. Dodając komentarz akceptujesz regulamin portalu,
2. Stosujemy zasady poprawnej polszczyzny.
3. Nie piszemy całych zdań wielkimi literami.
4. Nie używamy wulgaryzmów.
5. Nie obrażamy nikogo.
6. Wszelkie komentarze i opinie użytkowników zamieszczone na stronach portalu solectwolubiana.pl stanowią własność ich autorów. Właściciel portalu nie ponosi odpowiedzialności za te komentarze i opinie, a także nie może być z nimi utożsamiany.
7. Nie przestrzeganie regulaminu karane będzie banem.
Kod antyspamowy Odśwież

Facebook

 

Łubiana w Internecie